Zobcové flétny

Dětská pětidírková flétna (diatonická)

Malá zobcová flétna (délka cca 23 cm) určená zejména dětem v předškolním věku. Má pouze pět hmatových otvorů. Místo otvorů pro palec a ukazováček levé ruky zde najdeme zahloubení pro správné držení nástroje. První tón tak mohou děti zahrát aniž zakrývají přefukovací dírku a nedochází tak k hraní falešných tónů. Využívaný rozsah nástroje tvoří prvních šest tónů stupnice G dur - g', a', h', c'', d'', e'' , plně postačující pro jednoduché melodie.

Cena......590,- Kč

Pentatonická flétna

Pětidírková zobcová flétna (délka cca 29 cm) s lehkým, pružným tónem. Své uplatnění nachází zejména ve školách s alternativní výukou (Waldorf, Montessori a pod.), ale velmi dobře použitelná je i v muzikoterapii či při meditacích. Nezanedbatelnou výhodou pentatoniky je, že nám ladí s velkým počtem tónů. Jsou zde jen celé tóny, nikoliv půltóny, takže nedochází k žádným disharmoniím. Tónová řada flétny je d', e', g', a', h', d''.

Cena.......720 ,- Kč


         Školní sopránová a altová flétna


Celodřevěné zobcové flétny v jednoduché, snadno udržovatelné formě, s příjemným, sytým tónem a dobrou odezvou ve všech registrech. Ideální pro výuku. Barokní prstoklad s dvojdírkami pro C-C# a D-D# (Alt: F-F# a G-G#) tóny. Ladění a' = 442 Hz. 

Tyto flétny vyrábíme z tuzemských dřevin, zejména javor (přírodní nebo mořený), dále pak habr a třešeň. Nástroje jsou ošetřeny proti vlhkosti lněnou fermeží. Povrchová úprava - lak s atestací na dětské hračky. (U altové flétny používáme tvrdé vosky). 


       Ceny, včetně textilního obalu:

        Sopránová flétna....1 400,- Kč

        Altová flétna............3 900,- Kč

   

       Zobcové flétny, model "Preludium"

Moderní "barokní" typ zobcové flétny třídílné konstrukce s klenutým vzduchovým kanálkem. Flétny nabízí plný, vyvážený tón ve všech rejstřících a oproti školním flétnám větší dynamický potenciál. Každý nástroj je individuálně ručně dolaďován.

Flétny jsou vyráběny z výběrových tuzemských dřevin - zejména javor, habr, třešeň, hruška a exotických materiálů - ovangkol, oliva, padouk. Proti vlhkosti jsou ošetřeny lněnou fermeží. Povrchová úprava - zaleštěné tvrdé vosky.

Ceny, včetně textilního obalu:

Sopránová flétna  a' - 442 Hz

  

tuzemské dřeviny....3 050,- Kč

exotické dřeviny.......3 650,- Kč


Altová flétna   a' - 442 Hz

 

tuzemské dřeviny.....5 700,- Kč

exotické dřeviny.......6 500,- Kč

Dodací lhůta: cca 6 týdnů
Sopránová flétna a' - 415 Hz


tuzemské dřeviny....6 800,- Kč

exotické dřeviny......7 500,- Kč

evr. zimostráz..........8 400,- Kč


    

Altová flétna    a' - 415 Hz


tuzemské dřeviny....10 350,- Kč

exotické dřeviny......12 000,- Kč

evr. zimostráz.......... 14 200,- Kč


Dodací lhůta: cca 3 měsíce
U zobcových fléten Vám - pokud budete mít zájem - provedeme vyložení palcového otvoru kroužkem z tvrdého plastu s imitací slonové kosti či želvoviny. Stejným způsobem provádíme i opravu poškozené palcové dírky u starších nástrojů, našich i jiných výrobců.

Cena.......600,- Kč

„Zobcové flétny z dílny Pavel Číp a synové jsou pro mne zajímavé především díky osobitému zvuku vyplývajícímu z použití různých druhů exotických i tuzemských dřevin; s některými z nich se u jiných výrobců nesetkáváme. Zejména flétny v ladění 415 Hz dle mého názoru nemají ve své cenové kategorii konkurenci a výborně poslouží jako nástroj pro nejpokročilejší žáky ZUŠ nebo studenty úvodních ročníků konzervatoří “